کرانچ خرما یکی از جذاب‌ترین و راحت‌ترین شیرینی‌هایی که در طول عمرتان می‌توانید میل کنید و یا در منزل به راحتی تهیه کنید. بسیاری از افراد در لحظه اول شنیدن نام کرانچ خرما به یاد حرکت کرانچ شکم می‌افتند که برای لاغری شکم بسیار موثر و مفید است. البته که کرانچ خرما و حرکت کرانچ، با یکدیگر بسیار تفاوت دارند اما می‌توان گفت در یک مورد نقطه مشترک دارند و آن هم تاثیر مثبت آن در سلامتی می‌باشد. با زاویه دید جدیدی که نسبت به یک شیرینی در ذهن شما شکل گرفته‌است، ادامه مقاله را برای آشنایی با طرز تهیه کرانچ خرما به دقت مطالعه کنید.

مواد لازم برای تهیه کرانچ خرما

خود را برای تجربه پخت یکی از جذاب‌ترین شیرینی‌های دنیا آماده کنید. حلواچی به شما قول می دهد در صورتی که تا پایان مراحل پخت کرانچ خرما با ما همراه باشید و در این میان دست ما را رها نکنید، طرز پخت شیرینی را فرا‌گرفته اید که می تواند به پایه‌ثابت میز پذیرایی شما تبدیل شده و این قضیه به صورتی جدی شود که از این به بعد دوستان شما با پخت کرانچ خرما و خلاقیت در آشپزی شما را به خاطر آورند. در همین قسمت و پیش از آنکه به سراغ لیست مواد اولیه لازم برای تهیه کرانچ خرما برویم، باید بدانید کرانچ خرما ، پک پذیرایی لاکچری محسوب می‌شود و می‌تواند زیبایی خاصی به میز پذیرایی شما ببخشد. با این توصیفات مواد‌ اولیه لازم برای تهیه کرانچ خرما را بررسی و تهیه کنید.

  • بیسکویت: ۱ پاکت و۲۲۵گرم
  • خرما بدون هسته: ۷۵ گرم
  • کره: ۷۵ گرم
  • شیره خرما: ۲ قاشق غذاخوری
  • کشمش : ۷۵ گرم
  • شکلات قهوه ،کاکائو: ۱۵۰ گرم

بعد از مطالعه مواد اولیه قطعا تصمیم به خرید مواد اولیه گرفته‌اید پس لازم می‌دانیم این نکته را به شما متذکر شویم که هنگام خرید خرما و شیره خرما، به نکات زیر دقت کنید. چرا که کیفیت خرما می‌تواند تاثیر مستقیمی بر کیفیت و خوشمزگی کرانچ خرما داشته باشد. برای ماندگار کردن این نکته در ذهنتان باید بگوییم نقش و اهمیت خرما در کرانچ خرما مانند اهمیت و  تاثیر مثبت آرد در پخت سینی حلوا خرما می‌باشد. پس موارد زیر را به دقت بررسی کنید و به خاطر بسپارید.

  1. تازگی:انتخاب خرماهای تازه در پخت کرانچ خرما بسیار اهمیت دارد چرا که خرماهای تازه دارای طعم و مزه بهتری هستند.
  2. نوع خرما: برخی از انواع خرماها ترش و برخی شیرین هستند. انتخاب نوعی که به سلیقه و یا به بیان بهتر به ذائقه شما نزدیک است بسیار اهمیت دارد.
  3. تاریخ برداشت: خرماها باید در زمان مناسب برداشت شوند تا بهترین کیفیت را داشته باشند. اطمینان حاصل کنید که خرماها به تازگی برداشت شده‌اند.
  4. نرم بودن: برای انتخاب خرماهای بهتر، می‌توانید به آنها دست بزنید. خرماهایی که نرم و چسبناک هستند معمولاً خوشمزه‌تر هستند. این مورد از موارد مهمی است که در تهیه ترافل خرما نیز بسیار اهمیت دارد.

طرز تهیه کرانچ خرما

دو صد گفته چون نیم کردار نیست. با این ضرب المثل از فاز تئوری به صورت رسمی وارد فاز اجرایی می‌شویم. دست ها را می‌شوییم و پیشبند را می‌بندیم تا اولین تجربه پخت کرانچ خرما را به بهترین تجربه آشپزی ممکن تجربه کنیم. همان تجربه‌ای که نگران پایان کار نیستیم. چرا که با توصیه‌های یک خبره در زمینه آشپزی و حلوا پزی یعنی حلواچی این کار را انجام داده ایم. پس قدم به قدم با ما همراه باشید.

مرحله اول: انتخاب ظرف مناسب

در ابتدا باید ظرف موردنظر را پیدا کنید. یکی از مشخصات ظرف موردنظر برای تهیه کرانچ خرما کم عمق بودن آن است. می‌توان گفت کم‌عمق بودن ظرف به معنای کم بودن ارتفاع آن است. بعد از پیدا کردن ظرف ایده‌آل ، روی آن را به دقت با فویل بپوشانید. در قدم‌های بعدی متوجه علت این کار خواهید شد. در همین مرحله در نظر داشته باشید که تهیه کرانچ خرما می تواند شما را از خرید حلوا بی‌نیاز کند.

مرحله دوم: خورد کردن بیسکوییت ها

در قدم دوم از تهیه کرانچ خرما باید بیسکوییت ها را که میزان آنها در قسمت مواد اولیه لازم برای تهیه کرانچ خرما، مشخص شده است را داخل یک کیسه پلاستیکی بریزید و با وردنه و یا گوشتکوب به خوبی بکوبید تا خشک شوند.

مرحله سوم: خرد کردن خرماها

در مرحله سوم از تهیه کرانچ خرما باید خرماها رابه میزان مشخص شده به خوبی بشویید و آن ها را به خوبی خرد کنید.

مرحله چهارم: ترکیب خرما و کره و شیره

در قدم چهارم و یا به بیان بهتر خوشمزه ترین قدم، برای تهیه کرانچ خرما، کره و شیره خرما را به با یکدیگر در یک ظرف گرم کنید و منتظر بمانید تا وقتی کره به صورت کامل آب شود.

مرحله پنجم: ترکیب بیسکوییت با مواد مرحله قبل

در قدم پنجم بیسکویت های خرد شده، خرما و کشمش را با هم به خوبی  مخلوط کنید و روی فویلی که بر روی ظرف در مرحله اول کشیده اید، بریزید و با پشت قاشق آن را به خوبی صاف کنید و شیره خرما و کره را روی بیسکویت های خرد شده بریزید و منتظر بمانید تا کاملا خنک شوند.

در مرحله ششم: اضافه کردن شکلات به مواد

در قدم ششم از تهیه کرانچ خرما باید شکلات ها را که به میزان آن در بخش  مواد اولیه مشخص شده است را داخل یک کاسه ریخته و به روش بن ماری آب کنید و بعد در حرکتی بسیار جذاب شکلات های آب شده را  با قاشق روی مخلوط بیسکویت بمالید و با یک کاردک صاف کنید.

مرحله هفتم: سرد شدن و تقسیم بندی مواد

کار را که کرد آنکه تمام کرد. پس اگر تا این مرحله پا به پای حلواچی آمده اید، شما یک شیرینی پز حرفه‌ای هستید. کافی است بعد از سرد شدن مخلوط آن را با فویل از ظرف جدا کنید و فویل را از زیر بیسکویت ها جدا کنید و به تعداد دلخواه تقسیم‌بندی کنید.

جمع بندی

استفاده از شیرینی شیک و البته تازه و جذاب، برای پذیرایی از مهمانان اهمیت زیادی دارد. این اقدام نشان از مهمان‌نوازی و احترام به مهمانان دارد. همان چیزی که می توان گفت در خون ما ایرانی ها است و می‌تواند به ایجاد یک فضای دوستانه و دلپذیر کمک کند.

همچنین، شیرینی‌های شیک و زیبا می‌توانند جلوه‌ زیبایی به میز پذیرایی بدهند و مهمانان را خوشحال و خوشایند کنند. پس پیشنهاد می کنیم کرانچ خرما را حتما در منزل تهیه کنید و یک بعدازظهر دلپذیر را برای خود و عزیزانتان رقم بزنید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *